pusty2

DSC00758 LargeDYREKTOR                                                        

mgr s.Renata Głód                                                                                                                                                  

Praca z dziećmi pozwala mi głębiej i wciąż na nowo odkrywać Boga i Jego Miłość do człowieka. Kocham pracę z nimi, obok nich i dla nich. To wielka łaska móc razem z dziećmi zachwycać się pięknem świata i szukać piękna wokół siebie. Czynię to od wielu lat jako nauczyciel dyplomowany. Ukończyłam studia wyższe magisterskie na WSP w Częstochowie o kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie – Zarządzanie Oświatą.

Laura PasNAUCZYCIEL - WYCHOWAWCA GRUPY SIÓDMEJ
mgr s. Laura Paś

Piorytetowym zadaniem w mojej pracy wychowawczej jest: pomóc DZIECKU wzrastać
w poczuciu, że jest kochane, rozumiane, dostrzegane…. następnie nauczyć JE kochać, rozumować, patrzeć ….i budować z NIM relacje miłości, zaufania, akceptacji …odkrywając z NIM poczucie wartości, bezpieczeństwa, siły…motywując JE do działania….. Pamiętając o tym, że słowa pouczają a przykład pociąga, praca ta jest dla mnie wezwaniem, by w moim powołaniu, jako siostry Duszy Chrystusowej świadczyć z radością, o wartości życia poświęconego Bogu i oddanego człowiekowi…..temu najmniejszemu, niewinnemu jakim jest dziecko. Jak kochać, rozumieć i patrzeć na dziecko uczę się z każdym dniem nabywając doświadczenia poprzez pracę z NIM, z Rodzicami i Nauczycielami. Jestem nauczycielem z kilkunastoletnim stażem. Ukończyłam dwukierunkowe studia magisterskie: pedagogikę religijną i katechetykę ,oraz pedagogikę społeczno- opiekuńczą, studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej, oraz Zarządzanie Oświatą. Jednak, to co wzbogaca moją pracę, to nie zdobyta wiedza, która też jest przydatna, ale bezpośrednia praca z dzieckiem.

 
 
 
      IMG 6065NAUCZYCIEL - WYCHOWAWCA GRUPY DRUGIEJ
      mgr Aneta Rosa

Aby zapalić ogień trzeba samemu płonąć”- to myśl przewodnia towarzysząca mi od początku pracy z dziećmi. Dzięki kreatywności i otwartości potrafię podsycać dziecięcą aktywność i zapał.  Wkładam wiele serca, aby na twarzy dziecka pojawił się uśmiech, gdyż, jak powszechnie wiadomo „kiedy  śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!”.

Jestem absolwentką pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz pedagogiki przedszkolnej z zarządzaniem przedszkolem. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w  różnych formach doskonalenia zawodowego. Zarówno studia, jak i dotychczasowy przebieg kariery zawodowej utwierdziły mnie w przekonaniu, że praca z dziećmi to moja pasja. Jestem nauczycielem kontraktowym. Od czterech lat mam przyjemność realizowania się jako wychowawca oddziału przedszkolnego. Praca z dziećmi uświadomiła mi, że każde z nich jest wyjątkowe, niepowtarzalne i  wymaga indywidualnego podejścia, dlatego staram się indywidualizować pracę dydaktyczno- wychowawczą  w zależności od potrzeb i możliwości wychowanków. W pracy z przedszkolakami jestem zwolennikiem metod aktywnych. Pozwalają one na stwarzanie sytuacji, w których dzieci stają się eksperymentatorami i odkrywcami. Z powodzeniem zastępują tak powszechną wiedzę „zimną”, wiedzą „gorącą”, a co za tym idzie, pozwalają wychowywać twórcze i wrażliwe dzieci.

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. To moje skarby każdego dnia uczą mnie spojrzenia na świat oczami dziecka. Pokazują, jak można cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego się pragnie. Jestem idealistką, estetką, lubię otaczać się ładnymi przedmiotami i codziennie zachwycam się pięknem tego świata. Także u swoich wychowanków staram się kształtować postawę twórczą w kontaktach z otoczeniem w zakresie estetyki i kultury życia codziennego oraz rozwijać różne formy dziecięcej ekspresji.

NAUCZYCIEL WYCHOWAWCA GRUPY PIERWSZEJ

mgr Iwona Bolińska

20200818 130007Z wykształcenia, zamiłowania i powołania: polonistka, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, animatorka Ruchu Światło – Życie (obecnie animuję mały domowy Kościół w postaci własnej rodziny, co też postrzegam jako ważną oazową działalność), żona i mama czworga dzieci.

Kim jest nauczyciel? Nauczyciel to inicjator, który poddaje pomysł, towarzyszy dziecku i strzeże je na drodze poznania świata, którą dziecko samo podąża. To animator, który wprawia w ruch i ożywia postać, samemu pozostając w cieniu, za kulisami. Nauczyciel to również filozof, który wraz z dzieckiem umie dziwić się światu i poszukiwać odpowiedzi na niekończące się pytania. Nauczyciel to w końcu towarzysz zabaw, który zachowuje cechy dziecięcości jako przejawy radości życia i afirmacji świata. Lubię, w jaki sposób dzieci patrzą na świat, na siebie, na dorosłych. Myślę, że dziecięcy rysunek powie o mnie więcej, niż zdjęcie.

 

NAUCZYCIEL WYCHOWAWCA GRUPY SIÓDMEJ

mgr JADWIGA SPYTKOWSKAJadzia

„ Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie, gdzie ukończyłam pedagogikę społeczno-opiekuńczą. Studia podyplomowe posiadam z zakresu: Oligofrenopedagogiki, Edukacji elementarnej – kształcenie zintegrowane i wychowanie przedszkolne, Terapii pedagogicznej elementami arteterapii oraz Pedagogiki specjalnej – edukacja i wspomaganie osób z autyzmem, zespołem Aspergera (ASD).

Na pierwszym miejscu stawiam dobro każdego dziecka i staram się tak go prowadzić, aby osiągnęło sukces na miarę swoich możliwości. Droga do sukcesu prowadzi przez zabawę, rozwijanie dziecięcych pasji i rozpalanie ciekawości świata. Razem jesteśmy poszukiwaczami i odkrywcami. Jako nauczyciel towarzyszę, pokazuję oraz pomagam na drodze wzrastania w relacjach ze sobą samym, innymi i otaczającym światem. W wolnych chwilach tworzę „coś z niczego”, uwielbiam orgiami płaskie i przestrzenne. Lubię podróże małe i duże....

NAUCZYCIEL WYCHOWAWCA GRUPY CZWARTEJ

lic Natalia Grabowska

IMG 2052

„...Każde dziecko jest słońcem, które wschodzi. Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.” ~ Jan Paweł II

Praca z dziećmi jest dla mnie największą pasją. Udzielając się wiele lat jako wolontariusz w Caritas Archidiecezji Krakowskiej, miałam możliwość pracy z dziećmi, a także uczestniczenia w wyjazdach wakacyjnych, gdzie pełniłam funkcję opiekuna. Właśnie wtedy utwierdziłam się w przekonaniu, że praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość. Jestem absolwentką Akademii Ignatianum, gdzie ukończyłam Wychowanie przedszkolne i edukację wczesnoszkolną. Obecnie planuję kontynuować edukację na studiach magisterskich w kierunku Pedagogika z terapią pedagogiczną. 

Czas spędzony z dziećmi daje mi niesamowite szczęście i siłę do życia. Niezwykle piękną rzeczą jest odkrywanie świata razem z dziećmi, uczestniczenie w procesie ich rozwoju, a także pomoc w odkrywaniu przez nich siebie i własnych talentów.  Dzieci są przepełnione bezgraniczną i nieskazitelną miłością. I to właśnie od nich uczymy się prawdziwej miłości.  

Pasjonuje się sportem i aktywnym stylem życia. Uwielbiam tańczyć, śpiewać, malować, spacerować i podziwiać piękno natury. W wolnym czasie gram na gitarze i biegam.

 

                     Resized 20200510 182829 0 NAUCZYCIEL WYCHOWAWCA GRUPY PIĄTEJ

                     mgr Magdalena Krawczyk
Jestem absolwentką Technologii chemicznej na Akademii Górniczo-Hutniczej, jednakże aby móc spełnić moje marzenia pracy, jako nauczyciel przedszkolny  ukończyłam Studia Podyplomowe- Przygotowanie do roli nauczyciela na Akademii Pedagogicznej oraz Studia Podyplomowe -Wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne na Akademii Ignatianum.Praca w przedszkolu to moje miejsce na ziemi, gdyż przebywanie wśród dzieci sprawia mi mnóstwo radości. Przebywając z Nimi staram się patrzeć na świat ich oczami, aby lepiej rozumieć i przeżywać z nimi smutki i radości. W kontakcie z dziećmi bardzo ważne jest dla mnie stworzenie bezpiecznej przestrzeni w której poczują się naturalnie i bezpiecznie. Zależy mi na stworzeniu atmosfery opartej na szacunku i wzajemnym rozumieniu swoich potrzeb oraz pomocy w ich wdrażaniu.,,Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie-naucz. Jeśli nie wie-wytłumacz. Jeśli nie może-pomóż.” (Janusz Korczak)Prywatnie jestem żoną oraz mamą Olka i Mani, dlatego też zawsze traktuje moich podopiecznych tak jak chciałabym aby traktowano moje dzieci. Lubię tańczyć i śpiewać jest to moja metoda na doładowanie energetyczne, relaks oraz uwolnienie emocji.

   NAUCZYCIEL WYCHOWAWCA GRUPY ÓSMEJ

                                   lic Ewa Kupczyk

f66f9b30 cb9a 4060 a26d fafcd485b248Długo poszukiwałam swojej drogi życiowej, zanim zdecydowałam się na przygodę z wychowaniem przedszkolnym. Chciałam zostać archeologiem, policjantką, a nawet dziennikarką. Los jednak chciał, by moje drogi skrzyżowały się właśnie z przedszkolem. Już pierwszego dnia pracy jako asystent nauczyciela świat dzieci zachwycił mnie. Kilka chwil później już wiedziałam, że praca z dziećmi jest czymś, co chcę robić w swoim życiu. Rozpoczęłam wtedy studia na Akademii Ignatianum na kierunku Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna. Pomimo, że teraz zakończyłam edukację w tym kierunku nie wyobrażam sobie, że mogłabym osiąść na laurach i właśnie dlatego chcę zacząć studia magisterskie na kierunku logopedia.

Zarówno studia jak i 4 lata pracy w charakterze nauczyciela pod kierunkiem wspaniałej Pani Dyrektor oraz nauczycieli pozwoliły mi poznać tajniki tego zawodu, nauczyły mnie cierpliwości i zrozumienia dla dzieci. Kocham pracę z nimi, ponieważ bije od nich ogrom pozytywnej energii radości i szczerości, które tak bardzo sobie cenię. Za wsze staram się dążyć do stworzenia dla nich przestrzeni, gdzie będą czuć się jak w domu, chcę im zapewnić poczucie bezpieczeństwa, bo uśmiech i radość dziecka jest dla mnie najważniejszy.

Uwielbiam śpiewać, tańczyć, ogromną frajdą jest dla mnie wymyślanie autorskich układów choreograficznych. Bardzo lubię język angielski, którego stale się uczę i wzbogacam.  W wolnych chwilach jeżdżę na rowerze, wyjeżdżam w góry, gdzie mogę się wyciszyć i porozmyślać. Uwielbiam seriale i książki fantastyczne oraz moje 2 pieski, które są niezwykle towarzyskie i przyjacielskie.

DSC 0975 Large

NAUCZYCIEL - WYCHOWAWCA                                                                                                      mgr Agata Grucela

"Praca z dziećmi to nowa przygoda każdego dnia. To wspólna radość i duma z ich nawet najmniejszych sukcesów. Podczas swojej pracy z dziećmi chcę w nich rozbudzać ciekawość świata, zachęcać do samodzielnego poznawania i szukania własnych dróg, nieszablonowych rozwiązań a także otulić ich atmosferą bezpieczeństwa i akceptacji. Codziennie zachwycam się każdym z nich- wyjątkowym i niepowtarzalnym i pięknym kwiatem. Swoją pracę uwielbiam wzbogacać muzyką, śpiewem, kolorowymi barwami, odrobiną szaleństwa i spontanicznością.
Ukończyłam pedagogikę specjalną oraz przedszkolną i wczesnoszkolną na Uniwersytecie Pedagogicznym i Jagiellońskim. Jeszcze w trakcie studiów rozpoczęłam pracę w żłobku, potem w przedszkolu, ciesząc się codziennie obecnością tych wspaniałych istotek:)"

 
Monika Sekula LOGOPEDA  
mgr Monika Sekuła 

Jestem pedagogiem z wykształcenia (pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Pedagogicznym) oraz z zamiłowania. Praca z dziećmi pasjonowała mnie od najmłodszych lat. Od 10 roku życia jestem związana z ZHP a przez ostatnich 5 lat prowadziłam gromadę zuchową, czyli najmłodszą grupę wiekową w tej organizacji. Pozwoliło mi to nabrać doświadczenia w pracy z dziećmi oraz przekonania, że to jest właśnie to, co chcę robić w życiu.
Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i zadowolenia. Staram się być dla nich zawsze ciepła, miła i uśmiechnięta. Chciałabym aby dzieci czuły się przy mnie bezpiecznie i mogły mi w pełni zaufać.                             

    11419956 865118033535744 1366324414 nNAUCZYCIEL WYCHOWAWCA GRUPY III                                                                                               mgr Justyna Garncarz

Praca z dziećmi jest moją pasją. Dzieciaki dają mi mnóstwo radości, siły, uczą zupełnie innego patrzenia na świat. Chcę, aby czas spędzony w przedszkolu był dla nich wesoły, twórczy, rozwijający i niezapomniany. Ukończyłam studia licencjackie na  kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Pedagogicznym, a także studia magisterskie na kierunku terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam już od czasów liceum podczas różnych wolontariatów, jako niania kilkorga dzieci, podczas prowadzonych przeze mnie urodzin dzieci, a także w pracy w przedszkolu. Brałam udział w różnych kursach, m.in. Metody Dobrego Startu, Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, animatora czasu wolnego oraz szkoleniach dotyczących tańca z dziećmi.

20210228 140527Lic Beata Książek - wychowawca Gr IX
 
(Mk 10,13-16)
Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego. I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.
 
Pan Jezus pragnął obecności dzieci, ich ciepła, prostoty i pokory. Wskazuje je nam jako przykład do naśladowania. Czysta radość dzieci, ich błysk w oczach, uścisk malutkich rączek, niewinność i całkowita zależność od nas sprawiły, że pokochałam pracę właśnie z tymi najmłodszymi. Jestem absolwentką pedagogiki na Uniwersytecie Pedagogicznym na specjalizacji wychowanie małego dziecka. Swoją pracę rozpoczynałam od żłobków, które działały w duchu Rodzicielstwa bliskości i pedagogiki Marii Montessori. 
Jednak poszukiwałam miejsca, w którym mogłabym się dzielić z dziećmi wiarą i tym, co daje nam najpiękniejszego, czyli miłością. Cieszę się, że mogę pracować w Przedszkolu Sióstr Duszy Chrystusowej w którym już w pierwszych dniach pracy otrzymałam wiele ciepła. Chciałabym, aby najmłodsze dzieci czuły się tu bezpiecznie i otrzymały jak najwięcej troski i radości, bo: "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". (Janusz Korczak)
Monika Słowik Sułkowska
 
 
NAUCZYCIEL -  WYCHOWAWCA  
mgr  Monika Słowik Sułkowska
 
W mojej pracy najważniejszy jest kontakt z drugim człowiekiem oparty na wzajemnej relacji, poczuciu zrozumienia oraz tworzeniu dla nas przestrzeni bezpieczeństwa. Dziecko jest dla mnie małym człowiekiem z wielkim sercem, które należy wspierać oraz obdarzać szczególną opieką. Wspólnie spędzony czas to zarówno świetna zabawa, ale także nauka uwzględniająca indywidualizm każdego podopiecznego. W swojej pracy zmierzam do rozwoju każdej jednostki jak i właściwych interakcji pomiędzy wychowankami opartych na uniwersalnych wartościach umożliwiających funkcjonowanie grupy. Dołożę także wszelkich starań by wspólne chwile w przedszkolu były pełne radości, ciepła oraz przeżyć, a nasze zajęcia stały się miejscem odnajdywania inspiracji, oraz pozwalały poszerzać horyzonty. Ukończyłam studia licencjackie, kierunek pedagogika społeczno-opiekuńcza na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia magisterskie, kierunek pedagogika wczesnoszkolna na Akademii Ignatianum.  Ponadto posiadam kwalifikacje umożliwiające prowadzenie terapii logopedycznej z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. 
 
 
Aleksandra WlodarskaINSTRUKTOR GIMNASTYKI OGÓLNOROZWOJOWEJ
mgr Aleksandra Włodarska

Posiadam wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym. Mam stopień nauczyciela dyplomowanego. Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku wychowanie fizyczne, dodatkowo specjalizację korekcji wad postawy oraz studia podyplomowe na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UJ w Krakowie. Jestem czynnym instruktorem snowboardu oraz sędzią lekkoatletyki. W zawodzie pracuję od 1999 r.
Zajęcia sportowe dla chłopców, które prowadzę obejmują ćwiczenia ogólnorozwojowe i usprawniające, gry i zabawy ruchowe oraz elementy gier sportowych, sportów indywidualnych i korekcji wad postawy. Poprzez dobra zabawę rozwijam cechy motoryczne jak szybkość, zwinność, gibkość, siłę, wytrzymałość a także cechy charakteru, odwagę, odporność, koncentrację zawsze zgodnie z zasadą „fair play”
Czas wolny lubię spędzać aktywnie wraz z moją rodziną. 

picture 471

           Instruktor zajęć tanecznych mgr Aneta Węclewska

Taniec to moja pasja. Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się w wieku 10 lat, kiedy to mama zapisała mnie na kurs  do szkoły tańca „Dżet”Rzeszów-Boguchwała i trwa do dnia dzisiejszego. Dorastałam razem z tańcem. Treningi taneczne, obozy wakacyjne oraz liczne turnieje tańca towarzyskiego były stałym elementem mojego życia.Taniec nie tylko był moją pasją, która dawała wiele radości ale uczył, również jak się nie poddawać, jak radzić sobie z sukcesami jak i porażkami, jak stawiać czoła nowym wyzwaniom, uczył też dyscypliny i pracy. Dziś pracuję z dziećmi i młodzieżą i staram się każdego dnia inspirować ich i zachęcać, a wykorzystuję do tego taniec, ruch i muzykę. Zajęcia taneczne prowadzę w sposób dynamiczny tak ,aby były one świetną zabawą dla dzieci. Staram się, aby poprzez odpowiednio dobrane tańce, muzykę i słownictwo dzieci nauczyły się  jak najwięcej, a przy tym dobrze się bawiły. Tańce jakich uczę to: tańce towarzyskie, zumbae, oraz hip-hop. Wszystko odpowiednio dobrane do wieku i możliwości dzieci, przeplatane zabawami tanecznymi. Z wykształcenia jestem magistrem fizjoterapii, studia ukończyłam na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, dodatkowo ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego na Uniwersytecie Rzeszowskim.