pusty2

DSC00758 LargeDYREKTOR                                                        

mgr s.Renata Głód                                                                                                                                                  

Praca z dziećmi pozwala mi głębiej i wciąż na nowo odkrywać Boga i Jego Miłość do człowieka. Kocham pracę z nimi, obok nich i dla nich. To wielka łaska móc razem z dziećmi zachwycać się pięknem świata i szukać piękna wokół siebie. Czynię to od wielu lat jako nauczyciel dyplomowany. Ukończyłam studia wyższe magisterskie na WSP w Częstochowie o kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie – Zarządzanie Oświatą.

Laura PasNAUCZYCIEL - WYCHOWAWCA GRUPY SIÓDMEJ
mgr s. Laura Paś

Piorytetowym zadaniem w mojej pracy wychowawczej jest: pomóc DZIECKU wzrastać
w poczuciu, że jest kochane, rozumiane, dostrzegane…. następnie nauczyć JE kochać, rozumować, patrzeć ….i budować z NIM relacje miłości, zaufania, akceptacji …odkrywając z NIM poczucie wartości, bezpieczeństwa, siły…motywując JE do działania….. Pamiętając o tym, że słowa pouczają a przykład pociąga, praca ta jest dla mnie wezwaniem, by w moim powołaniu, jako siostry Duszy Chrystusowej świadczyć z radością, o wartości życia poświęconego Bogu i oddanego człowiekowi…..temu najmniejszemu, niewinnemu jakim jest dziecko. Jak kochać, rozumieć i patrzeć na dziecko uczę się z każdym dniem nabywając doświadczenia poprzez pracę z NIM, z Rodzicami i Nauczycielami. Jestem nauczycielem z kilkunastoletnim stażem. Ukończyłam dwukierunkowe studia magisterskie: pedagogikę religijną i katechetykę ,oraz pedagogikę społeczno- opiekuńczą, studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej, oraz Zarządzanie Oświatą. Jednak, to co wzbogaca moją pracę, to nie zdobyta wiedza, która też jest przydatna, ale bezpośrednia praca z dzieckiem.

AKTUALNE ZDJĘCIE NA STRONĘ kadraNAUCZYCIEL - WYCHOWAWCA GRUPY SZÓSTEJ
mgr s.Maria Grzebiniewska
„DUSZA DZIECKA,TO JAKBY ZIEMIA JESZCZE NIE ZORANA. JEŚLI BĘDZIESZ UMIAŁ JĄ WŁAŚCIWIE UPRAWIĆ, TO WYDA STOKROTNY OWOC. TO JAKBY MŁODE DRZEWKO, KTÓRE ŁATWO DAJE SIĘ NAGIĄĆ, UKSZTAŁTOWAĆ I WŁAŚCIWIE UKIERUNKOWAĆ.”     BŁ. KS. BRONISŁAW MARKIEWICZ

Dziecko to największy skarb - cud życia. Jest jak kwiat, który rozwija się od ziarenka, a dorosły, rodzina jest dla niego jak słońce, które go ogrzewa i daje mu życie. Cudownie jest patrzeć i wspierać ten proces rozwoju. Poprzez obserwację stwarzać takiej istocie możliwość rozwinięcia skrzydeł i odkrycia swoich zdolności: wiary w siebie, odwagi, empatii,  zdolności manualnych, sprawności fizycznej, fantazji i kreatywności. Dorosły jest po to, aby swoim przykładem, otwartym sercem i akceptacją a przede wszystkim zachwytem nad młodą istotą wspierać ten proces. Bardzo lubię pracę z dziećmi, razem bawimy się, uczymy i spędzamy wspólnie czas. Śmiejemy się i razem przeżywamy nasze małe smutki. Dla mnie to wielki zaszczyt móc przebywać i uczyć się od nich tego co w życiu ważne – czyli bezgranicznej miłości, akceptacji i optymizmu.  Jestem absolwentką Akademii Ignatianum, gdzie ukończyłam Wychowanie Przedszkolne i Edukację Wczesnoszkolną. Obecnie kontynuuję studia podyplomowe - Katecheza Przedszkolna.  Przez bezpośredni i indywidualny kontakt z dzieckiem ciągle uczę się czegoś nowego, zdobywam doświadczenie, jakiego nie zagwarantują żadne studia, kursy czy szkolenia.  

 
 NAUCZYCIEL - WYCHOWAWCA GRUPY PIERWSZEJ / obecnie na urlopie macierzyńskim /
                                          mgr Agnieszka Pindel
Agnieszka Pindel

Codziennie, wspólnie z dziećmi odkrywamy to, co nowe i nieznane a każdy dzień jest dla nas przygodą i wyzwaniem. Uczymy się i bawimy w przyjaznej atmosferze, bo w takiej atmosferze najłatwiej osiągać sukcesy. W mojej pracy kieruję się przekonaniem, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne- każde wnosi do tej pracy mnóstwo radości. Stawiam sobie za cel poznanie małych wychowanków i ukierunkowanie swojej pracy na ich indywidualne potrzeby pamiętając, że dzieciństwo to beztroski czas - czas najpiękniejszych wspomnień!  Dlatego radość i uśmiech na twarzy dziecka jest dla mnie nagrodą za serce wkładane w nauczanie i wychowywanie przedszkolaków. Ukończyłam studia pierwszego stopnia z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej, oraz drugiego stopnia z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Rozpoczęłam też wymarzone studia na kierunku psychologia jednak po 2 latach, ze względu na charakter pracy, musiałam przerwać naukę. Nie mniej jednak te dwa lata dały mi nieocenioną wiedzę na temat psychologii rozwojowej i emocji, co bardzo pomaga w kontaktach z małym człowiekiem. Ukończyłam także kurs z metod M. Montessorii w zakresie nauczania przedszkolnego. Posiadam prawie 8 lat doświadczenia zawodowego. Swoją przygodę zaczęłam od żłobków, później pracowałam w SPOW Dom Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie, dwa lata w przedszkolu Montessorii. Prywatnie jestem mamą 4,5 letniego synka, który całym sobą pokazuje mi jak żyć i cieszyć się każdą wspólnie spędzoną chwilą. Słowa „Koffam Cię mamo” są najcudowniejsze na świecie! Wychowałam się w małej wiosce, może dlatego uwielbiam tradycyjne zabawy na powietrzu (w chowanego, w berka, wspinanie na wszystko co się da, kałuże, błoto) – każdą wolną chwilę spędzam na zewnątrz. Uwielbiam góry i swoją pasją zarażam syna i wszystkich bliskich. Jestem zwolenniczką aktywnego trybu życia - uważam że nie ma złej pogody, jedynie ubrania czasem mogą być nieodpowiednie :)     

      IMG 6065NAUCZYCIEL - WYCHOWAWCA GRUPY DRUGIEJ
      mgr Aneta Rosa

Aby zapalić ogień trzeba samemu płonąć”- to myśl przewodnia towarzysząca mi od początku pracy z dziećmi. Dzięki kreatywności i otwartości potrafię podsycać dziecięcą aktywność i zapał.  Wkładam wiele serca, aby na twarzy dziecka pojawił się uśmiech, gdyż, jak powszechnie wiadomo „kiedy  śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!”.

Jestem absolwentką pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz pedagogiki przedszkolnej z zarządzaniem przedszkolem. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w  różnych formach doskonalenia zawodowego. Zarówno studia, jak i dotychczasowy przebieg kariery zawodowej utwierdziły mnie w przekonaniu, że praca z dziećmi to moja pasja. Jestem nauczycielem kontraktowym. Od czterech lat mam przyjemność realizowania się jako wychowawca oddziału przedszkolnego. Praca z dziećmi uświadomiła mi, że każde z nich jest wyjątkowe, niepowtarzalne i  wymaga indywidualnego podejścia, dlatego staram się indywidualizować pracę dydaktyczno- wychowawczą  w zależności od potrzeb i możliwości wychowanków. W pracy z przedszkolakami jestem zwolennikiem metod aktywnych. Pozwalają one na stwarzanie sytuacji, w których dzieci stają się eksperymentatorami i odkrywcami. Z powodzeniem zastępują tak powszechną wiedzę „zimną”, wiedzą „gorącą”, a co za tym idzie, pozwalają wychowywać twórcze i wrażliwe dzieci.

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. To moje skarby każdego dnia uczą mnie spojrzenia na świat oczami dziecka. Pokazują, jak można cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego się pragnie. Jestem idealistką, estetką, lubię otaczać się ładnymi przedmiotami i codziennie zachwycam się pięknem tego świata. Także u swoich wychowanków staram się kształtować postawę twórczą w kontaktach z otoczeniem w zakresie estetyki i kultury życia codziennego oraz rozwijać różne formy dziecięcej ekspresji.

NAUCZYCIEL WYCHOWAWCA GRUPY PIERWSZEJ

mgr Iwona Bolińska

20200818 130007Z wykształcenia, zamiłowania i powołania: polonistka, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, animatorka Ruchu Światło – Życie (obecnie animuję mały domowy Kościół w postaci własnej rodziny, co też postrzegam jako ważną oazową działalność), żona i mama czworga dzieci.

Kim jest nauczyciel? Nauczyciel to inicjator, który poddaje pomysł, towarzyszy dziecku i strzeże je na drodze poznania świata, którą dziecko samo podąża. To animator, który wprawia w ruch i ożywia postać, samemu pozostając w cieniu, za kulisami. Nauczyciel to również filozof, który wraz z dzieckiem umie dziwić się światu i poszukiwać odpowiedzi na niekończące się pytania. Nauczyciel to w końcu towarzysz zabaw, który zachowuje cechy dziecięcości jako przejawy radości życia i afirmacji świata. Lubię, w jaki sposób dzieci patrzą na świat, na siebie, na dorosłych. Myślę, że dziecięcy rysunek powie o mnie więcej, niż zdjęcie.

215799 153742024689114 4903240 n Large

NAUCZYCIEL WYCHOWAWCA GRUPY CZWARTEJ / obecnie na urlopie macierzyńskim / 

mgr Alicja Krukar

Powołanie do pracy z dziećmi odkryłam już w dzieciństwie o czym dobitnie przekonywali się podczas zabaw rówieśnicy, kuzyni i starszy bart. Pomimo wielu prób nie udało mi się stłumić w sobie pedagogicznych zapędów. Wykształcenie zdobyte na Uniwersytecie im. Jana Pawła II w Krakowie oraz u Księży Jezuitów otworzyło mi drzwi do podjęcia pracy zawodowej. Po dwuletnim okresie prowadzenia wspaniałej grupy „Pszczółek” w całości poświęciłam się wychowywaniu moich dzieci: Michaliny i Szymona. Teraz z jeszcze większym zapałem i energią, dzięki zaufaniu okazanemu przez Siostry Zgromadzenia Najświętszej Duszy Chrystusa, wracam do umiłowanego zawodu.

Zawsze staram się, żeby prowadzone przeze mnie zajęcia w jakiś sposób inspirowały dzieci.
W każdym z nich drzemią przecież niezmierzone pokłady kreatywności, której wydobycie jest zadaniem nauczyciela. Wielką radość sprawia mi obserwowanie i wspomaganie procesu rozwoju dziecka we wszystkich dziedzinach. Wydaje mi się, że największym zadaniem, jakie stoi przede mną jest wzbudzenie w dzieciach świadomości, że są wyjątkowe i wspaniałe. Świetnie oddaje to zdanie, które niedawno wpadło mi w ręce: „Ojcem jest ten, kto budzi w drugim poczucie wartości”. Autorem tej wypowiedzi jest ks. Krzysztof Grzywocz. Takim właśnie przykładem chciałabym się kierować w swojej pracy.

Prywatnie jestem żoną i matką. Uwielbiam chwilę z książką, czas spędzany z moimi dziećmi, muzykę Stinga, filmy Marvela i lody śmietankowe z wiśniami. Nie lubię się spóźniać, nic nie robić i popcornu.

 NAUCZYCIEL WYCHOWAWCA GRUPY CZWARTEJ

lic Natalia Grabowska

IMG 2052

„...Każde dziecko jest słońcem, które wschodzi. Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.” ~ Jan Paweł II

Praca z dziećmi jest dla mnie największą pasją. Udzielając się wiele lat jako wolontariusz w Caritas Archidiecezji Krakowskiej, miałam możliwość pracy z dziećmi, a także uczestniczenia w wyjazdach wakacyjnych, gdzie pełniłam funkcję opiekuna. Właśnie wtedy utwierdziłam się w przekonaniu, że praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość. Jestem absolwentką Akademii Ignatianum, gdzie ukończyłam Wychowanie przedszkolne i edukację wczesnoszkolną. Obecnie planuję kontynuować edukację na studiach magisterskich w kierunku Pedagogika z terapią pedagogiczną. 

Czas spędzony z dziećmi daje mi niesamowite szczęście i siłę do życia. Niezwykle piękną rzeczą jest odkrywanie świata razem z dziećmi, uczestniczenie w procesie ich rozwoju, a także pomoc w odkrywaniu przez nich siebie i własnych talentów.  Dzieci są przepełnione bezgraniczną i nieskazitelną miłością. I to właśnie od nich uczymy się prawdziwej miłości.  

Pasjonuje się sportem i aktywnym stylem życia. Uwielbiam tańczyć, śpiewać, malować, spacerować i podziwiać piękno natury. W wolnym czasie gram na gitarze i biegam.

                     Resized 20200510 182829 0 NAUCZYCIEL WYCHOWAWCA GRUPY PIĄTEJ

                     mgr Magdalena Krawczyk
Jestem absolwentką Technologii chemicznej na Akademii Górniczo-Hutniczej, jednakże aby móc spełnić moje marzenia pracy, jako nauczyciel przedszkolny  ukończyłam Studia Podyplomowe- Przygotowanie do roli nauczyciela na Akademii Pedagogicznej oraz Studia Podyplomowe -Wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne na Akademii Ignatianum.Praca w przedszkolu to moje miejsce na ziemi, gdyż przebywanie wśród dzieci sprawia mi mnóstwo radości. Przebywając z Nimi staram się patrzeć na świat ich oczami, aby lepiej rozumieć i przeżywać z nimi smutki i radości. W kontakcie z dziećmi bardzo ważne jest dla mnie stworzenie bezpiecznej przestrzeni w której poczują się naturalnie i bezpiecznie. Zależy mi na stworzeniu atmosfery opartej na szacunku i wzajemnym rozumieniu swoich potrzeb oraz pomocy w ich wdrażaniu.,,Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie-naucz. Jeśli nie wie-wytłumacz. Jeśli nie może-pomóż.” (Janusz Korczak)Prywatnie jestem żoną oraz mamą Olka i Mani, dlatego też zawsze traktuje moich podopiecznych tak jak chciałabym aby traktowano moje dzieci. Lubię tańczyć i śpiewać jest to moja metoda na doładowanie energetyczne, relaks oraz uwolnienie emocji.

   NAUCZYCIEL WYCHOWAWCA GRUPY ÓSMEJ

                                   lic Ewa Kupczyk

f66f9b30 cb9a 4060 a26d fafcd485b248Długo poszukiwałam swojej drogi życiowej, zanim zdecydowałam się na przygodę z wychowaniem przedszkolnym. Chciałam zostać archeologiem, policjantką, a nawet dziennikarką. Los jednak chciał, by moje drogi skrzyżowały się właśnie z przedszkolem. Już pierwszego dnia pracy jako asystent nauczyciela świat dzieci zachwycił mnie. Kilka chwil później już wiedziałam, że praca z dziećmi jest czymś, co chcę robić w swoim życiu. Rozpoczęłam wtedy studia na Akademii Ignatianum na kierunku Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna. Pomimo, że teraz zakończyłam edukację w tym kierunku nie wyobrażam sobie, że mogłabym osiąść na laurach i właśnie dlatego chcę zacząć studia magisterskie na kierunku logopedia.

Zarówno studia jak i 4 lata pracy w charakterze nauczyciela pod kierunkiem wspaniałej Pani Dyrektor oraz nauczycieli pozwoliły mi poznać tajniki tego zawodu, nauczyły mnie cierpliwości i zrozumienia dla dzieci. Kocham pracę z nimi, ponieważ bije od nich ogrom pozytywnej energii radości i szczerości, które tak bardzo sobie cenię. Za wsze staram się dążyć do stworzenia dla nich przestrzeni, gdzie będą czuć się jak w domu, chcę im zapewnić poczucie bezpieczeństwa, bo uśmiech i radość dziecka jest dla mnie najważniejszy.

Uwielbiam śpiewać, tańczyć, ogromną frajdą jest dla mnie wymyślanie autorskich układów choreograficznych. Bardzo lubię język angielski, którego stale się uczę i wzbogacam.  W wolnych chwilach jeżdżę na rowerze, wyjeżdżam w góry, gdzie mogę się wyciszyć i porozmyślać. Uwielbiam seriale i książki fantastyczne oraz moje 2 pieski, które są niezwykle towarzyskie i przyjacielskie.

DSC 0975 Large

NAUCZYCIEL - WYCHOWAWCA   / obecnie na urlopie macierzyńskim /                                                                                                         mgr Agata Grucela

"Praca z dziećmi to nowa przygoda każdego dnia. To wspólna radość i duma z ich nawet najmniejszych sukcesów. Podczas swojej pracy z dziećmi chcę w nich rozbudzać ciekawość świata, zachęcać do samodzielnego poznawania i szukania własnych dróg, nieszablonowych rozwiązań a także otulić ich atmosferą bezpieczeństwa i akceptacji. Codziennie zachwycam się każdym z nich- wyjątkowym i niepowtarzalnym i pięknym kwiatem. Swoją pracę uwielbiam wzbogacać muzyką, śpiewem, kolorowymi barwami, odrobiną szaleństwa i spontanicznością.
Ukończyłam pedagogikę specjalną oraz przedszkolną i wczesnoszkolną na Uniwersytecie Pedagogicznym i Jagiellońskim. Jeszcze w trakcie studiów rozpoczęłam pracę w żłobku, potem w przedszkolu, ciesząc się codziennie obecnością tych wspaniałych istotek:)"

                          zdjęcieNAUCZYCIEL - WYCHOWAWCA GRUPY SIÓDMEJ
                                mgr Bogusława Madej
Kończąc kilka lat temu studia na kierunku ochrona środowiska odkryłam, że moim powołaniem będzie praca z dziećmi. Ukończyłam wówczas pedagogiczny kurs kwalifikacyjny, a w ostatnim czasie również studia podyplomowe z zakresu zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Mimo, że kwestie ochrony przyrody i środowiska są mi bardzo bliskie to swoje życie zawodowe postanowiłam związać z zawodem nauczyciela. Moim celem zawodowym jest wspieranie rozwoju dziecka poprzez rozbudowanie w nim chęci do zdobywania wiedzy oraz poznawania i poszanowania otaczającego go świata. W realizacji postawionego sobie celu  przyświeca mi bardzo stara ale jakże istotna maksyma chińskiego filozofa Konfucjusza, który twierdził „Powiedz a zapomnę, pokaż a zapamiętam, daj mi działać a zrozumiem”. Powyższa myśl to mój drogowskaz do pracy z dziećmi. Uważam, że nieograniczanie dziecka lecz pozwolenie mu na własną kreatywność i samodzielność to klucz do jego rozwoju.  Ponadto lubię się rozwijać i poszerzać swoje kwalifikacje zawodowe przez udział w szkoleniach i webinariach. Wolne chwile poświęcam na aktywne spędzanie czasu wraz z mężem i z dziećmi, odkrywając zakątki Polski i jej regionalną kuchnię. Poza tym kocham góry, naturę i dobrą książkę
 
Monika SekulaNAUCZYCIEL - WYCHOWAWCA GRUPY VII oraz LOGOPEDA  / obecnie na urlopie macierzyńskim / 
mgr Monika Sekuła 

Jestem pedagogiem z wykształcenia (pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Pedagogicznym) oraz z zamiłowania. Praca z dziećmi pasjonowała mnie od najmłodszych lat. Od 10 roku życia jestem związana z ZHP a przez ostatnich 5 lat prowadziłam gromadę zuchową, czyli najmłodszą grupę wiekową w tej organizacji. Pozwoliło mi to nabrać doświadczenia w pracy z dziećmi oraz przekonania, że to jest właśnie to, co chcę robić w życiu.
Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i zadowolenia. Staram się być dla nich zawsze ciepła, miła i uśmiechnięta. Chciałabym aby dzieci czuły się przy mnie bezpiecznie i mogły mi w pełni zaufać. Obecnie pracuję w grupie 3-latków a moim głównym celem jest wtajemniczenie dzieci w otaczający ich świat.                             

    11419956 865118033535744 1366324414 nNAUCZYCIEL WYCHOWAWCA GRUPY III                                                                                               mgr Justyna Garncarz

Praca z dziećmi jest moją pasją. Dzieciaki dają mi mnóstwo radości, siły, uczą zupełnie innego patrzenia na świat. Chcę, aby czas spędzony w przedszkolu był dla nich wesoły, twórczy, rozwijający i niezapomniany. Ukończyłam studia licencjackie na  kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Pedagogicznym, a także studia magisterskie na kierunku terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam już od czasów liceum podczas różnych wolontariatów, jako niania kilkorga dzieci, podczas prowadzonych przeze mnie urodzin dzieci, a także w pracy w przedszkolu. Brałam udział w różnych kursach, m.in. Metody Dobrego Startu, Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, animatora czasu wolnego oraz szkoleniach dotyczących tańca z dziećmi.

Teresa MatysekINSTRUKTOR GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ
mgr Teresa Matysek

Jestem nauczycielem dyplomowanym z 25 letnim stażem pracy w szkolnictwie. Posiadam wykształcenie wyższe pedagogiczne ze specjalnością wychowanie fizyczne. Jestem instruktorem rekreacji ruchowej, tenisa stołowego, narciarstwa. Ukończyłam studia podyplomowe na krakowskiej AWF z zakresu wad postawy ciała.
Gimnastyka korekcyjna kierowana jest do dzieci nie wymagających jeszcze postępowania rehabilitacyjnego. Wady w wieku przedszkolnym są głównie wynikiem słabego umięśnienia, dystonii mięśniowej oraz nieprawidłowego nawyku w utrzymaniu postawy ciała. Dzieci wymagają dodatkowej porcji ruchu - ruchu korekcyjnego. Aby zachęcić do ćwiczeń, stworzyć dodatkową motywację stosuję różnorodne przybory. Prowadzę zajęcia w formie zabaw i ćwiczeń gimnastycznych które oddziałują na stawy i poszczególne grupy mięśniowe w celu korygowania postawy. Psychice dziecka w tym wieku odpowiada taka forma ruchu - zwłaszcza, gdy ona występuje pod postacią opowieści ruchowej, formy naśladowczej a nawet zadaniowej. W pracy z dziećmi, obserwuję ich postępy, radość i robię wszystko aby polubiły ruch który, stymuluje wszechstronny rozwój człowieka.

Monika Słowik SułkowskaNAUCZYCIEL -  WYCHOWAWCA GR V  / obecnie na urlopie macierzyńskim /
mgr  Monika Słowik Sułkowska
 
W mojej pracy najważniejszy jest kontakt z drugim człowiekiem oparty na wzajemnej relacji, poczuciu zrozumienia oraz tworzeniu dla nas przestrzeni bezpieczeństwa. Dziecko jest dla mnie małym człowiekiem z wielkim sercem, które należy wspierać oraz obdarzać szczególną opieką. Wspólnie spędzony czas to zarówno świetna zabawa, ale także nauka uwzględniająca indywidualizm każdego podopiecznego. W swojej pracy zmierzam do rozwoju każdej jednostki jak i właściwych interakcji pomiędzy wychowankami opartych na uniwersalnych wartościach umożliwiających funkcjonowanie grupy. Dołożę także wszelkich starań by wspólne chwile w przedszkolu były pełne radości, ciepła oraz przeżyć, a nasze zajęcia stały się miejscem odnajdywania inspiracji, oraz pozwalały poszerzać horyzonty. Ukończyłam studia licencjackie, kierunek pedagogika społeczno-opiekuńcza na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia magisterskie, kierunek pedagogika wczesnoszkolna na Akademii Ignatianum.  Ponadto posiadam kwalifikacje umożliwiające prowadzenie terapii logopedycznej z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. 
 
 
Aleksandra WlodarskaINSTRUKTOR GIMNASTYKI OGÓLNOROZWOJOWEJ
mgr Aleksandra Włodarska

Posiadam wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym. Mam stopień nauczyciela dyplomowanego. Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku wychowanie fizyczne, dodatkowo specjalizację korekcji wad postawy oraz studia podyplomowe na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UJ w Krakowie. Jestem czynnym instruktorem snowboardu oraz sędzią lekkoatletyki. W zawodzie pracuję od 1999 r.
Zajęcia sportowe dla chłopców, które prowadzę obejmują ćwiczenia ogólnorozwojowe i usprawniające, gry i zabawy ruchowe oraz elementy gier sportowych, sportów indywidualnych i korekcji wad postawy. Poprzez dobra zabawę rozwijam cechy motoryczne jak szybkość, zwinność, gibkość, siłę, wytrzymałość a także cechy charakteru, odwagę, odporność, koncentrację zawsze zgodnie z zasadą „fair play”
Czas wolny lubię spędzać aktywnie wraz z moją rodziną. 

picture 471

           Instruktor zajęć tanecznych mgr Aneta Węclewska

Taniec to moja pasja. Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się w wieku 10 lat, kiedy to mama zapisała mnie na kurs  do szkoły tańca „Dżet”Rzeszów-Boguchwała i trwa do dnia dzisiejszego. Dorastałam razem z tańcem. Treningi taneczne, obozy wakacyjne oraz liczne turnieje tańca towarzyskiego były stałym elementem mojego życia.Taniec nie tylko był moją pasją, która dawała wiele radości ale uczył, również jak się nie poddawać, jak radzić sobie z sukcesami jak i porażkami, jak stawiać czoła nowym wyzwaniom, uczył też dyscypliny i pracy. Dziś pracuję z dziećmi i młodzieżą i staram się każdego dnia inspirować ich i zachęcać, a wykorzystuję do tego taniec, ruch i muzykę. Zajęcia taneczne prowadzę w sposób dynamiczny tak ,aby były one świetną zabawą dla dzieci. Staram się, aby poprzez odpowiednio dobrane tańce, muzykę i słownictwo dzieci nauczyły się  jak najwięcej, a przy tym dobrze się bawiły. Tańce jakich uczę to: tańce towarzyskie, zumbae, oraz hip-hop. Wszystko odpowiednio dobrane do wieku i możliwości dzieci, przeplatane zabawami tanecznymi. Z wykształcenia jestem magistrem fizjoterapii, studia ukończyłam na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, dodatkowo ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego na Uniwersytecie Rzeszowskim.