REKRUTACJA 2019/20

 PRZEDSZKOLE CZYNNE OD 7:00 - 17:30

MOŻLIWOŚĆ WEJŚCIA NA TEREN PLACU ZABAW I PRZEDSZKOLA

PO WCZEŚNIEJSZYM TELEFONICZNYM UMÓWIENIU SIĘ  / w celach rekrutacyjnych / 

781859934

zapisy w ciągu roku w miarę dostępnych miejsc / od 2 do 6 lat / 

codzienne zajęcia z języka angielskiego

 

VipTalisman5

 

 

baner3

 

MAJ

6 maja

Teatr w przedszkolu "Jonasz"

9:10 - Gr III, IV i VII

10:15 - Gr I, II, VI, V i VIII

13 maja
 Wycieczka Gr VI do Fabryki Czekolady ul. Brzozowa 8 
                              Przejazd MPK 9.45 - 12.45

14 maja

„Wioski Świata-Dzień z życia Afryki” Wycieczka Gr I

Miejsce – Kraków ul. Tyniecka 39

Przejazd busem 8:10 – 12:30

14 maja

Koncert Laureatów Konkursu „Przedszkolaki śpiewają” -  w Centrum Młodzieży / ul Krupnicza 38, Kraków /

Przejazd samochodem / Paula, Basia i  Sara /

14 maja godz 16:00

Warsztaty Gr III – Świętowanie Dnia Matki i Ojca

15 maja godz 16:00

Świętowanie Dnia Matki i Ojca w Gr VI

16 maja godz 10:00

Udział Gr I i VII w Konkursie POZYTYWKA - kategoria recytatorsko - teatralna

/ Centrum Kultury Podgórze, ul. Sokolska 13 / 

LAUREATAMI KONKURSU ZOSTAŁY DZIECI Z GRUPY VII

I MIEJSCE - FORMA TEATRALNA - CAŁA GRUPA

WYRÓŻNIENIE - ŚPIEW SOLO: MAJA WINIARSKA I KACPER PALA

GRATULUJEMY :)

20 maja godz 16:00

Zebranie z Rodzicami Gr III

21 maja godz 16:00

Świętowanie Dnia Matki i Ojca w Gr VII

21 maja godz 11:00

Grupy I, II i III

 „ O małej Syrence w niejednej piosence”

Spektakl Teatru „Moich Marzeń” z Chrzanowa

Kraków – kino Kijów, przejazd autokarem 9:15  -12:00

22 maja godz16:00  - 18:00

Festyn Rodzinny

23 maja godz 15:30

Świętowanie Dnia Matki w Gr VIII

23 maja Gr VI
 "Karolcia. Historia i niebieskim koraliku" - bajka w Teatrze Współczesnym - nagroda za zdobycie II miejsca w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych. 
Przejazd MPK 10.00 - 13.00

26 maja godz 11:30

Msza święta dla Rodziców i dzieci w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej

27 maja – 31 maja

Zielone Przedszkole -  Wyjazd Gr VI do Rabki Zdrój

27 maja

Wycieczka Gr III do Ogrodu Botanicznego

Przejazd busem w godz 9:15  -12:15

31 maja godz 10:00

Jubileuszowy spektakl w NCK-u „Uśmiechnięte bajki „oparty na najpopularniejszych bajkach dla dzieci w nowej, zabawnej interpretacji Teatrzyku Muzycznego Kamyczek.

 udział Gr I, II i V

Przejazd autokarem 9:15 – 12:00

6 czerwca godz 16:00

Świętowanie Dnia Matki w Gr II

baner3

 

 KWIECIEŃ

LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO W KAPLICY SIÓSTR NAJŚW. DUSZY CHRYSTUSA PANA

18 kwietnia - WIELKI CZWARTEK – godz 17:30

19 kwietnia - WIELKI PIĄTEK – godz 17:30

20 kwietnia - WIELKA SOBOTA – godz 17:30

21 kwietnia - ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE – godz 7:30

ZAPRASZAMY :)

5 kwietnia

„5 minut przedszkolaka”

Udział Grup III, V i VI oraz części Gr II w III edycji konkursu recytatorsko-wokalnego

Przejazd autokarem 10:00 – 13:00

Miejsce Konkursu -  CK Podgórza Klub Wróblowice (ul. Niewodniczańskiego 74 w Krakowie)

LAUREATAMI KONKURSU ZOSTALI:

Grupa III i Gr VI - I miejsce w kategorii zespołowej

Mikołaj Garus - I miejsce w kategorii recytatorskiej

Tosia Garbacz i Miłosz Smołucha - III miejsce w kategorii recytatorskiej

GRATULUJEMY

 

8 kwietnia

Warsztaty Wielkanocne w Muzeum Etnograficznym ( Plac Wolnica 1 ) – Gr I

Przejazd busem 12:45 – 15:30

9 kwietnia

Wycieczka Gr VII do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie „ Galeria Figur Stalowych”

  1. ul. św Wawrzyńca 15

Przejazd MPK 8:45 – 12:00

10 kwietnia

Teatr w przedszkolu "Przygody Robinsona"

9:20 - Gr I, II, VI, V i VIII

10:15 - Gr III, IV i VII

10 kwietnia godz 15:30

Warsztaty Wielkanocne w Gr VIII

11 kwietnia godz 15:30

Warsztaty Wielkanocne w Gr VII

12 kwietnia godz 15:00

Warsztaty Wielkanocne w Gr IV

15 kwietnia godz 16:00

Warsztaty Wielkanocne w Gr V

16 kwietnia godz 16:00

Warsztaty Wielkanocne w Gr II

16 kwietnia

Udział dzieci w XXVII Konkursie Piosenki „Przedszkolaki Śpiewają”

Przejazd solistów samochodami osobowymi

Miejsce konkursu - Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana

ul..Krupnicza 38, Kraków

17 kwietnia godz 16:30

Warsztaty Wielkanocne w Gr I

17 kwietnia

Udział Gr VI w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych

Miejsce wydarzenia – Publiczne Przedszkole „Glukusie” ul. Ujastek 5b w Krakowie

Przejazd autokarem 8:30 – 12:30

19 kwietnia – WIELKI PIĄTEK – PRZEDSZKOLE NIECZYNNE

24 kwietnia

Cztery pory roku.Wiosna. - warsztaty w Muzeum Etnograficznym ( Plac Wolnica 1 ) – Gr II

Przejazd busem 10:45 – 13:30

26 kwietnia

Wycieczka Gr VI do Ogrodu Doświadczeń

Przejazd MPK 9:30 – 13:00

 

2 MAJA – PRZEDSZKOLE NIECZYNNE

baner3

MARZEC

3 marca o godz. 11:30

Msza święta dla Rodziców i dzieci w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej

5 marca

Teatr w przedszkolu "Biblijna historia Daniela"

9:10 - Gr III, IV i VII

10:15 - Gr I, II, VI, V i VIII

8 marca godz 9:00

sesja zdjęciowa – Grupa III i VI

7 marca

KINO ZA BATERIE Gr VII i VI

przejazd autokarem 13:20 - 16.30

8 marca godz 11:00 

Przejazd i uczestnictwo Gr II w warsztatach " kraina eksperymentów" / MDK przy ul. Krupniczej 38 /

17 marca o godz. 11:30

Msza święta dla Rodziców i dzieci w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej

18,19,20 marca godz 19:30 w kaplicy Sióstr

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA RODZICÓW – WYGŁOSI KS.ANDRZEJ GOŁĘBIOWSKI

20 marca godz 10.00 – Gr III

Lekcja muzealna "Słońcem malowane. Witraże" - Muzeum Narodowe, Gmach Główny przy alejach Słowackiego

przejazd MPK w godzinach 9:00 – 12:00

21 marca godz. 9.30

Udział Gr II, III i V w konkursie piosenek ze starego śpiewnika "Rodzina Tralalińskich".

Konkurs odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury,Kraków, ul. Beskidzka 30

Przejazd autokarem w godz 8:30  - 11:30

LAUREATAMI KONKURSU ZOSTALI:

Kategoria solistów

I miejsce Amelia  Cyran

Wyróżnienie

Emilia Bolińska

Kategoria Duetów i Tercetów

I miejsce

Barbara Dudzik, Rita Jaklik

Kategoria zespołów

I miejsce

Grupa  II   5-latki 

Wyróżnienie

Grupa V -5-latki

GRATULUJEMY

 

22 marca godz 11:00 

Uczestnictwo Gr V w warsztatach " kraina eksperymentów" / MDK przy ul. Krupniczej 38 /

Przejazd busem w godzinach 10:15 – 13:30

26 marca godz 13:15 Gr I i VII

„Karolcia. Historia o niebieskim koraliku” – Bajka w Teatrze Współczesnym / ul Starowiślna 21 /

Przejazd busem w godzinach 12:30 – 14:30 

27 marca

Warsztaty w MUZEUM OBWARZANKA Gr VI 

przejazd MPK 10.00 - 13.00

 

baner3

LUTY

6 lutego

bal karnawałowy w Gr VIII

10 lutego godz. 11:30

Msza święta dla Rodziców i dzieci w kaplicy Sióstr 

11 lutego godz 11:30

Musical w Teatrze Ludowym "Mały Książe" - Gr III i VI

Wyjazd autokarem o godz. 10:30, powrót ok godz 13:30

12 lutego

Teatr w przedszkolu "Arka Noego"
9:10 - Gr I, II, VI, V i VIII
10:15 - Gr III, IV i VII

13 lutego 

bal karnawałowy w Gr V i II

15 lutego godz 11:00

Przejazd i uczestnictwo Gr V w warsztatach " kraina eksperymentów" / MDK przy ul. Krupniczej 38 /

przejazd busem 10:15 - 14:00

19 lutego godz 16:00

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka w Gr VI

20 lutego 

bal karnawałowy w Gr VII

26 lutego godz 16:00

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka w Gr III

27 lutego godz 15:30

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka w Gr VII

3 marca 11:30 w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusa

Msza święta dla Rodziców i dzieci

17 marca 11:30 w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusa

Msza święta dla Rodziców i dzieci

baner3

STYCZEŃ

4 stycznia godz 15:00

Dzień Babci i Dziadka w Gr IV

6 stycznia Niedziela godz 17:00 w sali pod kaplicą

Jasełka Rodziców dla wszystkich dzieci przedszkola, ich Rodzin, zaproszonych Gości oraz Parafii

7 stycznia godz 11:00

Wycieczka Gr II do Krakowskich wodociągów „Wędrówki Kropelki”

- interaktywne przedstawienie edukacyjne które poprzez zabawę wprowadza dzieci w zagadnienia związane z ochroną akwenów wodnych i ich otoczenia, a także uczy racjonalnego gospodarowania zasobami naturalnymi. 

Przejazd busem w godzinach 10:15 – 13:00

„Bielany” ul. Księcia Józefa 299 w Krakowie

8 stycznia

Teatr w przedszkolu "Opowieść wigilijna"

9:10 - Gr I, II, VI, V i VIII

10:15 - Gr III, IV i VII

8 stycznia   

Udział dzieci z Gr VI w Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Samorządowym Przedszkolu nr. 41 w Krakowie ul. Babińskiego 1

Dzieci zajęły III miejsce

GRATULUJEMY

1

8 stycznia godz. 15:00 – w auli przedszkola

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka w Gr VIII

9 stycznia godz 16:00

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka w Gr II

10 stycznia godz 15:30

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka w Gr I

11 stycznia godz 16:00

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka w Gr V

11 stycznia  

UDZIAŁ GR VI W PRZEGLĄDZIE WIDOWISK JASEŁKOWYCH / Miechów - Dom Kultury ul. Racławicka 10 / 

Dzieci zajęły II miejsce

GRATULUJEMY

index

12 stycznia

Udział Gr III w Przeglądzie Jasełek / Zator / 

Dzieci zdobyły nagrodę

GRATULUJEMY

DSC 1933

27 stycznia – Niedziela godz 11:30

Msza święta dla dzieci i Rodziców w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej

w intencji Babć i Dziadków oraz urodzinowych dzieci

30 stycznia 

Bal karnawałowy w Gr IV i VI

31 stycznia 

Bal karnawałowy w Gr I,III

 baner3

GRUDZIEŃ

4 grudnia godz 13:00
Wycieczka Gr VII do fabryki bombek w Nowym Bieżanowie / ul. Aleksandry 11 / 
Warszaty – wykonanie własnych bombek, zwiedzanie fabryki
Przejazd busem 12:00 – 15:30


6 Grudnia
Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu
9:20 - Gr VIII
9:35 - Gr I
 9:50 Gr II
10:05 - Gr V
10:20 - Gr VI
10:45 - Gr IV
11:00 - Gr VII
11:15 - Gr III

7 grudnia godz 9:30

"Grinch" - seans w Multikinie 

Wyjazd za baterie :) 

 / ul. Dobrego Pasterza / Gr III i VI

Przejazd autokarem w godzinach 8:20 - 12:00

16 grudnia niedziela godz 11:30
Msza święta dla dzieci  i Rodziców w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej

17 grudnia
Teatr w przedszkolu "Najpiękniejszy prezent" - opowieść biblijna
9:10 - Gr I, II, VI, V i VIII
10:15 - Gr III, IV i VII

JASEŁKA DZIECI I SPOTKANIE OPŁATKOWE Z UDZIAŁEM RODZICÓW

Grupa I - Jasełka 10 stycznia godz 15:30 na Dzień Babci i Dziadka - AULA
Grupa II – 9 stycznia, godz 16:00 - AULA
Grupa III – 14 grudnia, godz 16:00 - SALA GRUPY III + SALA GRUPY VII
Grupa IV - 19 grudnia godz 15:00 - SALA GRUPY III
Grupa V – 11 stycznia, godz 16:00 - AULA
Grupa VI – 12 grudnia, godz 16:00 - SALA POD KAPLICĄ
Grupa VII -  13 grudnia, godz 15:30 - SALA GRUPY III

Grupa VIII - 8 stycznia, godz 15:00 na Dzień Babci i Dziadka- AULA

 

24 GRUDNIA-PONIEDZIAŁEK     PRZEDSZKOLE ZAMKNIĘTE

27 i 28 GRUDNIA    DNI DYŻURU W BUDYNKU A

31 GRUDNIA - PONIEDZIAŁĘK     PRZEDSZKOLE ZAMKNIĘTE

 

baner3

 

4 listopada - niedziela godz 11:30

Msza święta dla dzieci  i Rodziców w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej

 

Konsultacje indywidualne dla Rodziców dzieci z gr II:

  1. 9. 11.2018r tj. piątek (13.00-15.00),

14.11.2018r tj. środa (13.00-16.00),

28.11.2018r tj.środa (13.00-15.30).

5-9 listopada

konsultacje indywidualne dla Rodziców Gr III

6 listopada godz 11:30

bajka w Grotesce „ O Kasi co gąski zgubiła" Grupa II i V

Wyjazd autokarem o godz. 10:30, powrót ok godz 13:30

6 listopada godz 13:00

Udział Gr I w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym

Przejazd MPK

7 listopada

Teatr w przedszkolu "Zagubiona owieczka" - opowieść biblijna

9:10 - Gr I, II, VI, V i VIII

10:15 - Gr III, IV i VII

8 listopada godz.16.00

Warsztaty jesienne z Rodzicami Gr V

polska 00012 istockoX6D62aapFTLo7bXW5mZ

9 listopada 2018 r. o godz. 11:11

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola w łączności z wszystkimi placówkami oświatowymi zaśpiewają HYMN POLSKI dla Niepodległej

IMG 0888

IMG 0892

12 listopada

PRZEDSZKOLE NIECZYNNE

13 listopada godz 9:45

Wycieczka Gr V do fabryki bombek w Bęble

Warszaty – wykonanie własnych bombek, zwiedzanie fabryki

Przejazd busem 9:00 – 13:00

13 listopada

bajka w Grotesce „ Kto pocieszy Nosorożca" Grupa I i VII

Wyjazd autokarem o godz. 10:30, powrót ok godz 13:00

13 listopada godz 10:00

udział Gr III w XVI Krakowskim Konkursie Tradycyjnej Pieśni i Piosenki Polskiej z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Młodzieżowym Domu Kultury "Dom Harcerza", ul. Lotnicza 1

Przejazd busem w godz 9:00 - 12:00

14 listopada godz 11:00

Wycieczka Gr III do fabryki bombek w Bęble

Warszaty – wykonanie własnych bombek, zwiedzanie fabryki

Przejazd busem 10:15 – 14:00

20 listopada godz 16:00

Warsztaty z dziećmi i Rodzicami Gr II

21 listopada godz 10:00

OD UPRAWY DO POTRAWY

Warsztaty w TESCO Gr VI / ul. Wybickiego 10 /

przejazd Komunikacją Miejską 9:15 - 13:00

22 listopada godz 11:30

bajka w Grotesce „ Ładne kwiatki" Grupa III i VI

Wyjazd autokarem o godz. 10:30, powrót ok godz 13:00 

 

KONSULTACJE INDYWIDUALNE DLA RODZICÓW Gr VI

20, 22, 27, 29 LISTOPAD (godziny popołudniowe)

 

29 listopada

w przedszkolu 

Barbórkowe spotkanie z Górnikiem z Kopalni Soli "Wieliczka"

Gość specjalny - w galowym stroju Górnika wprowadzi dzieci w tajemniczy świat kopalni poprzez zabawy,historię, legendy i rozwiązywanie zagadek

godz 13:00 - Gr VII i III - w sali Gr VII

godz 14:00 - Gr I, II, V i VI - w auli 

 

30 listopada godz 10:00 – Gr VI

Warsztaty w Muzeum Witrażu / al. Krasińskiego 23 /

 

baner3

 

 PAŻDZIERNIK

2 października

Wycieczka Gr III do Muzeum Inżynierii Miejskiej, lekcja muzealna „ Świat kolorów”

Wyjazd busem o godz 9:20, powrót ok godz 13:00

3 października

bajka w Grotesce „ Tańcowały dwa Michały" Grupa I i VII

Wyjazd autokarem o godz. 10:30, powrót ok godz 13:30

3 października

Wycieczka Gr VI do MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ "ŚWIAT KOLORÓW"

Przejazd komunikacją miejską. 

Wyjście  o godz. 11.20 powrót ok. 16.00.

Przejazd komunikacją miejską

9 października

bajka w Grotesce „ Tańcowały dwa Michały" Grupa II i V

Wyjazd autokarem o godz. 10:30, powrót ok godz 13:30

9 października

Dwudniowa wycieczka Gr VI

Nielepice-Siedlec-Kraków

Wyjazd 9 X godz 10:00, powrót 10 X godz 17:00

9 października godz. 16.00

warsztaty jesienne z Rodzicami Gr III

11 października

Wycieczka Gr II i V do lasu w Zabierzowie

"zwiedzanie ścieżek z leśnikiem-przewodnikiem"

Przejazd busem 9:20 - 14:00

Warsztaty w przedszkolu "Ptaki wokół nas" w grupie III i V

12 października

Wycieczka Gr III do krainy eksperymentów

Przejazd komunikacją miejską 8:00 – 12:00

16 października

Teatr w przedszkolu "Historia Józefa" - opowieść biblijna

9:20 - Gr I, II, VI, V i VIII

10:00 - Gr III, IV i VII

16 października godz 11:00

Udział Gr V w lekcji muzealnej w Sukiennicach. 

Miejsce: Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach
Rynek Główny 3, 31-042 Kraków
Temat: Przygody ze sztuką. Pierwsza wizyta w muzeum

Przejazd busem o godz 10:15, powrót ok godz 14:00

17 października 

Warsztaty w Gr III i V "Ptaki wokół nas"

18 października godz 10:30

Udział Gr II w lekcji muzealnej w Sukiennicach. 

Miejsce: Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach
Rynek Główny 3, 31-042 Kraków
Temat: Przygody ze sztuką. Pierwsza wizyta w muzeum

Przejazd busem o godz 9:40, powrót ok godz 13:00

19 październik 

Udział dzieci w przeglądzie zabaw ludowych "O zielonego smoka" godz. 9:00

Dom Kultury os.Górali 4

przejazd busem 7:50 - 12:00

28 października – niedziela godz 11:30

Msza święta dla dzieci  i Rodziców w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej

23 października

Spektakl w Operze Krakowskiej „ Muzyka i magia” – Gr III i VI

Przejazd autokarem 9:00 – 12:00

24 październik godz. 16:00
 Jesienne warsztaty z dziećmi i Rodzicami Gr VII 

25 pażdziernika godz 16:15

Warsztay jesienne dla dzieci i Rodziców Gr VI

baner3

WRZESIEŃ

 

ZEBRANIA RODZICÓW

Gr I - 10 września godz 16:00

Gr II - 12 września godz 16:30

Gr III - 6 września godz 16:00

Gr IV - 4 września godz 15:00

Gr V -  13 września godz 16:00

Gr VI - 6 września godz 17:00

Gr VII - 3 września godz 16:30

Gr VIII - 3 września godz 15:00

9 września godz 11:30

NIEDZIELA

Msza święta dla dzieci i Rodziców w kaplicy Sóstr Duszy Chrystusowej / ul. M.Tajber 1 / w intencji 

" O Boże błogosławieństwo dla dzieci, ich Rodzin i pracowników przedszkola w Nowym Roku Szkolnym "

12 września godz 11:00

Wycieczka Gr VI do Wioski indiańskiej ARAPAHO

wyjazd busem o godz 9:45 powrót ok godz 15:30

18 września

Teatr w przedszkolu "Tobiasz" - opowieść biblijna 
9:20 - Gr I, II, VI, V i VIII
10:00 - Gr III, IV i VII

19 września

bajka w Grotesce „ Nie płacz koziołku" godz 11:30
Grupa II i V
Przejazd autokarem  godz. 10:30, powrót ok godz 13:30

20 września 

bajka w Grotesce „ Nie płacz koziołku" godz 11:30
Grupa I i VII
Przejazd autokarem  godz. 10:30, powrót ok godz 13:30

20 września

Wycieczka Gr III do Wygiełzowa

Lekcja muzealna " Od ziarna do chleba"

Przejazd busem  godz. 8:45, powrót ok godz 15:30

25 września

bajka w Grotesce „ O Kasi co gąski zgubiła" godz 11:30
Grupa III i VI
Przejazd autokarem  godz. 10:30, powrót ok godz 13:30

26 września Gr II i V

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie

Wyjazd autokarem o godz. 8:00, powrót ok godz 16:00

28 września

Wycieczka Gr VII i I  do Wioski indiańskiej ARAPAHO

wprzejazd autokarem o godz 7:45 powrót ok godz 14:00  

 
 
baner3