ceramika  Zajęcia z ceramiki bardzo dobrze wpływają na układ nerwowy dziecka  Praca z glina wycisza, uczy cierpliwości i skupienia. Rozwija wyobraźnie, zdolności manualne, ekspresje plastyczną. Pozwala uwierzyć we własne siły, wzmaga poczucie własnej wartości,  a poza tym jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom autentyczną frajdę. Na zajęciach dzieci poznają  rodzaje gliny, jej właściwości, uczą się technik lepienia. Dzieci maja możliwość  ulepienia zwierzątka, zrobienie wisiorka, broszki , kubeczka, wykonania ozdobnej płytki ceramicznej czy małej formy rzeźbiarskiej. Przy wyborze tematu zajęć brane są pod uwagę zbliżające się okazje. Dzieci przygotowują samodzielnie ozdoby choinkowe, prezent dla mamy, taty, babci lub dziadka. Prace są dwukrotnie wypalane, szkliwione dzięki czemu są trwałe i estetyczne.