taniec  Wiek przedszkolny jest jednym z najważniejszych okresów w życiu każdego człowieka. Jest to czas intensywnego rozwoju i otwarcia się dziecka na otaczającą rzeczywistość. W tańcu łatwiej można wyrazić skrywane uczucia, a ruch zastępuje słowo. Nauczanie tańca w przedszkolu polega na zaznajomieniu dziecka z muzyką i ruchem. W formie zabawy przy muzyce pokazywane są proste elementy tańca. Taka forma nauki ma na celu przygotowanie dziecka pod względem fizycznym i psychicznym do nauki trudniejszych kroków i ewentualnych choreografii.

Dzieci ze szczególnymi zdolnościami i zamiłowaniem do tańca znajdują na zajęciach tanecznych w przedszkolu bardzo dobre warunki do rozwijania swoich ukrytych umiejętności. Jednocześnie zajęcia te w wyjątkowy sposób urozmaicają czas spędzony w przedszkolu łącząc funkcję edukacyjną z zabawą. Szczególny dar instruktora w postępowaniu z małymi podopiecznymi znajduje odzwierciedlenie w radości na buziach uczestników. Bowiem profesjonalnie przygotowany instruktor oferuje fachową opiekę, przedstawia prawidłowe wzorce i bezpośredni dostęp do najlepszej wiedzy tanecznej w połączeniu ze specjalnie przygotowanymi elementami zabaw.

Doświadczenie, jakie dziecko zdobywa w tym czasie, jest często fundamentem, na którym budowana jest jego osobowość. W związku z tym stajemy naprzeciw potrzebom przedszkolaków stwarzając dla tej grupy wiekowej ofertę zajęć tanecznych.